Kees van der Spek is presentator, regisseur en misdaadjournalist. In Kees van der Spek Oplichters Aangepakt, legt hij met een verborgen camera de wereld van oplichters, fraudeurs en andere criminelen bloot.
Na een aanzienlijk deel van zijn jeugd in het buitenland te hebben doorgebracht (o.a. in Israël, Duitsland, Suriname en Burundi), keert Kees terug naar Nederland om zijn VWO aan de Europese School in Bergen af te ronden. Zijn journalistieke carrière begint bij het Alkmaars Persbureau en het Algemeen Dagblad, waarna hij de overstap naar televisie maakt. Hij werkt jarenlang samen met Peter R. de Vries en wint in 2008 een Emmy Award voor hun reportage over Joran van der Sloot en de verdwijning van Natalee Holloway, die ruim zeven miljoen kijkers trok.
Van 2013 tot 2018 maakt Kees zijn eigen SBS6 programma Oplichters In Het Buitenland. Daarna presenteert hij Kees van der Spek ontmaskert en is hij te zien in verschillende onderzoeksprogramma’s als Graf Zonder Naam, Moord of Zelfmoord en Oplichters op het Internet. Daarnaast deed hij mee aan Expeditie Robinson in 2015, Make Up Your Mind in 2023 en zat hij in 2024 in het 24e seizoen van Wie is de Mol?.
Naast zijn werk voor televisie is Kees auteur van twee boeken: Achter de Schermen bij Peter R. de Vries (2008) en Achter de Schermen bij Oplichters In Het Buitenland (2016). Ook maakte hij de podcast Partners in Crime, waarin hij samen met vakgenoten de diepte in dook. Het laatste gesprek dat hij met Peter R. de Vries had, is te bekijken in Het Laatste Interview met Peter R. op Videoland.